close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 14 września 2018

  Z ogromną radością informujemy, że w okresie wakacyjnym powstała w Pontenure nowa organizacja polonijna: Stowarzyszenie Kulturalne Polsko-Włoskie w Pontenure. Jednym z głównych celów organizacji jest prowadzenie działalności edukacyjnej. Została powołana do życia szkoła oraz ludoteka „Kwiaty Polskie”.

   

   

  W pierwszym roku działalności ośrodka zostanie utworzona jedna grupa dzieci w wieku przedszkolnym - ludoteka (3-6 lat) oraz dwie grypy dzieci w wieku szkolnym (7-15 lat). Uczniowie zostaną podzieleni na klasy ze względu na ich wiek oraz stopień znajomości języka polskiego.
  Ludoteka ukierunkowana będzie na naukę języka polskiego poprzez zabawę, śpiew i taniec oraz zabawy sylabowe przygotowujące do nauki czytania. Dodatkowo zajęcia plastyczne i manualne, wspomagające w rozwoju zmysłów i wzbogaceniu słownictwa. Dzięki zabawie z rówieśnikami budowane będzie pozytywne nastawienie do języka i kultury polskiej.
  Szkoła będzie miała na celu naukę czytania i pisania w języku polskim oraz zdobywanie podstaw wiedzy z zakresu literatury polskiej. Program będzie wzbogacony o elementy historii, geografii i wiedzy o społeczeństwie.
  W sobotę 22/09 o godzinie 16:00, w Comune di Pontenure, Via Moschini 16 - odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców, podczas którego zostaną przedstawione szczegółowe informacje oraz będzie można zapisać dzieci do szkoły.
  Informacje o wydarzeniach szkoły znajdą Państwo na profilu FB. Pytania można kierować na adres: szkola.kwiatypolskie@gmail.com

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: