close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIZYTA W KONSULACIE

 •  

  W celu zarezerwowania wizyty w Konsulacie Generalnym RP w Mediolanie należy dokonać rejestracji w systemie e-Konsulat.

   

                                                                                      www.e-konsulat.gov.pl

   

  Rejestracja wizyt w systemie e-Konsulat dotyczy spraw: paszportowych, prawnych i obywatelskich.

   

  W celu umówienia spotkania należy na stronie http://www.e-konsulat.gov.pl/ postępować zgodnie ze wskazówkami systemu (należy wybrać Kraj: 'Włochy'; następnie Placówkę: 'Konsulat Generalny RP w Mediolanie'; wybrać rodzaj usługi: sprawa paszportowa, sprawa prawna lub sprawa obywatelska; wybrać 'Termin'; 'określić liczbę osób dla których ma być zarezerwowana wizyta - w przypadku sprawy paszportowej'; przepisać kod z 'weryfikacji obrazkowej'', który ukaże się przy rejestracji wizyty; itd.

   

  W każdy przypadku system sam Państwu dokładnie określi jak należy przejść przez proces rejestracji wskazując na wszystkie wymogi formalne.

   

  Proszę pamiętać, aby w trakcie wpisywania danych przestrzegać następujących zasad:

   

  1.Podawać pełne dane zgodne z zapytaniami pojawiającymi się na formularzu. Wpisanie niepoprawnych danych osobowych spowoduje odrzucenie formularza wniosku.

   

  2. Rejestrować tyle osób i spraw, ile faktycznie chce się załatwić w Konsulacie. Dla każdej osoby i dla każdej sprawy należy uzyskać osobny termin spotkania. Jest to szczególnie ważne w przypadku załatwiania spraw dotyczących dzieci (paszporty, zaświadczenia itp.).

   

  3. Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

   

  4. Ponowne zapisanie się na spotkanie będzie możliwe jedynie po uprzednim, samodzielnym anulowaniu wcześniej zarezerwowanej wizyty lub po upływie terminu, na który została ona wyznaczona.

   

  5. Przed wizytą w konsulacie należy zapoznać się z informacjami konsularnymi na stronie internetowej placówki www.mediolan.msz.gov.pl . Znajdą tam Państwo wykaz niezbędnych dokumentów, które należy przygotować przed spotkaniem.

   

   

  Przy każdej wizycie w konsulacie należy pamiętać o zabraniu ze sobą polskiego dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

   

  Uwaga!

   

  Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej, wypadki losowe, odbiór paszportów i innych dokumentów.

   

  Odbiór dokumentów (paszporty, tłumaczenia, zaświadczenia i inne) odbywa się w poniedziałki, wtorki, środki, piątki w godz. 9:00 - 10:00, czwartki 14:00 - 15:00.

   

  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia urząd jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc.

   

  Jeśli nie macie Państwo dostępu do Internetu, wizyty można umawiać również telefonicznie – wyłącznie pod numerem telefonu 02 48 01 89 78 wew. 102.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: